Dvignil se je zastor tekmovalne sezone 2022/23. Košarkarski utrip so najprej začutile igralke mlajših selekcij. Članska ekipa pod vodstvom novega trenerja Ernesta Novaka pa bo prvo tekmo državnega prvenstva odigrala 8. oktobra, in sicer proti ekipi VBO Maribor.

U18: zmaga v Vipavi

Selekcija do 18 let je zelo uspešno odprla novo tekmovalno poglavje. Spremenjena in pomlajena Ilirija je v gosteh z rezultatom 77:69 premagala Vipavo. Ilirijanke so vodile večji del tekme. Še posebej dominantne so bile v drugi četrtini, zmago pa so potrdile v zadnji.

Vipava : ŽKD Akson Ilirija 77:69 (15:16, 10:20, 23:16, 21:25)

Strelke: Kapus, Jovičevič 11, L. Modrić 8, Borojević, Nagode 24, Krizmanič 1, Leben 7, Isoski 4, Malik 4, Marić 7, E. Modrić 11.

U16, B: poraz po borbeni predstavi

Ekipa U16 B je na gostovanju v Tolminu po začetnem vodstvu domače ekipe ujela ritem in do polčasa dohitela nasprotnice. V tretji četrtini so naše punce povedle in odigrale nekaj lepih protinapadov. V zaključku so naredile nekaj napak v obrambi in v izenačeni končnici so imele nekaj več sreče nasprotnice. Imeli smo dva meta za podaljšek, ki pa jih tokrat nismo uspeli zadeti. “Vseeno pohvala puncam za borbo,” je dejal trener Luka Kalezič.

ŽKD Tolmin : ŽKD Akson Ilirija 66:64 (16:9; 15:18; 16:23; 19:14)

Strelke: Mitrović 11, Pavela, Ravnikar 6, Stjepanović 19, Kalabić 16, Bataković Abram, Strohsack, Črnologar 3, Bernot 3, Kondrič, Pavčnik 6.

U14: zanesljiv vstop v sezono

Ekipa U14 je odigrala prvo domačo tekmo, in sicer proti mestnim tekmicam iz Šentvida. Slavila je prepričljivo zmago. “Zaradi velike razlike v znanju so veliko priložnosti dobile vse igralke, ki so bile na tekmi. Čestitke ekipi za zmago,” je po tekmi dejal trener Luka Kalezič.

ŽKD Akson Ilirija : ŽKD Šentvid 62:10 (19:3, 17:2; 14:0, 12:5)

Strelke: Mitrović 4, Nesterović, Kočevar 6, Pavela, Kump 6, Ravnikar 8, Stjepanović 9, Kalabić 2, Ninković 6, Strohsack, Črnologar 6, Bernot 7, Lazić 2, Pavčnik 6.

(Skupno 201 obiskov, današnjih obiskov 1)