Članice do konca rednega dela sezone čaka še zadnja domača tekma proti Ježici, v sredo, 3.4.19 ob 19.00h na ŠRC Ježici!

Odigrano:
Petek, 22. marec
AKSON ILIRIJA : MARIBOR 76:64 (13:13, 16:17, 22:14, 25:20)

Mićunović 26 (8 skokov in 6 podaj), Stergar 16 (7 skokov in 7 podaj), Pamić 9 (8 skokov)
STATISTIKA
Ilirijanke, pri katerih se je na parket vrnila Ela Mićunović, so v drugem polčasu le strle upor Mariborčank in na koncu prišle do zmage z 12 točkami razlike.

Po izenačenem prvem polčasu so se domačinke v igro vrnile z večjim žarom borbenosti in si v prvih petih minutah tretje četrtine priigrale 10 točk prednosti. Gostje so s pomočjo odlične Elme Dautović, ki je na koncu dosegla dvojni dvojček (17 točk, 13 skokov), izničile zaostanek in se približale le na dve točki, domačinke pa so nato s pomočjo razigrane Ele Mićunović (26 točk, 8 skokov in 6 podaj) in Ele Stergar (16 točk, 7 skokov in 7 podaj) v zadnjem delu tekme prišle do zaslužene zmage. (vir:KZS)

Izjavi trenerjev po tekmi
Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
“Čestitam ekipi za novo zmago. Nismo odigrali ravno najboljše ampak zmaga je tista, ki šteje.”
 Četrtek, 28. marec
AKSON ILIRIJA : TRIGLAV 69:90 (13:14, 16:33, 26:12, 14:31)

Mićunović 18 (8 skokov), Stergar 17 (6 podaj), Pamić 14 (7 skokov);

STATISTIKA
Po začetnem vodstvu domače ekipe so gostje hitro prišle do izenačenja. V drugi četrtini se je igra Triglava razživela, Rebeka Abramovič je napolnila koš Ilrije in v prvem polčasu dosegla 17 od svojih 30 točk. Domačinke tokrat niso bile razpoložene, v prvem polčasu so s težavo prihajale do izdelanih metov in izgubljale žoge, na koncu so jih izgubile 21. Na začetku drugega polčasa so Ilirijanke le znižale zaostanek, v 30. minuti prišle do vsega štiri točke zaostanka nato pa so gostje z delnim izzidom 16:0 pobegnile na 20 točk in prednost brez težav zadržale do konca.

Pri Iliriji je Ela Mićunović dosegla 18 točk, Ela Stergar jih je prispevala 17. Poleg odlične Rebeke Abramovič (30 točk, 9 podaj), je dvojni dvojček dosegla Nina Jesenšek, ki je v statistiko vpisala 14 točk in 11 skokov. (vir:KZS)

“Tekmo smo odigrali v okrnjeni zasedbi zaradi zaključnega turnirja U19 v Kranju. Mislim, da smo kljub temu odigrali borbeno, imeli 4 točke zaostanka pred zadnjo četrtino, a nam je na koncu zmanjkalo moči. Čestitke puncam za predstavo.”

(Skupno 186 obiskov, današnjih obiskov 1)