Članice so tokrat v NBA ritmu, odigrale v 5 dneh kar 3 tekme.

Na dveh pokalnih  tekmah so bile v skupnem seštevku naše članice boljše od ŽKD Ledite:

Akson Ilirija – Ledita  98 – 61  (30-24,17-11,23-13,28-13)

Stergar 28, Pamić 23, Mičunović 18, Gabrovšek 12

Ledita – Akson Ilirija  68 – 59 (14-16,16-17, 21-13, 17-13)

Jamnik 19, Pamić 14, Draganić 10

Na prvi tekmi so naša članice prišle do zmage z visoko razliko, ki so si jo priigrale v drugem polčasu prve tekme in tako si praktično že zagotovile uvrstitev na finalni turnir pokala Slovenije.

Na drugi tekmi so nosilke dobile večino tekme prosto, kljub temu pa smo bili rezultatsko celotno tekmo izenačeni, na koncu v zadnji četrtini pa so nam pošle moči in domačinke so prišle do zaslužene zmage.

V prvem krogu drugega dela DP pa so članice dosegle novo zmago proti ekipi iz Konjic.

AKSON ILIRIJA : KONJICE 76:55 (15:11, 21:11, 21:14, 19:19)
Mičunović (5 skokov in 5 asistenc) 21, Gabrovšek (5 asistenc) 15, Garič (6 skokov) 12;
Domačinke so tekmo začele odločno in zbrano ter po uvodnih minutah prišle v vodstvo, ki ga do konca tekme niso izpustile. Igralke Konjic so naredile preveč napak in s slabim odstotkom meta iz igre (33%) niso uspele držati priključka. Prva peterka Akson Ilirije, pri katerih je izstopala Ela Mićunović (5 skokov, 5 asistenc, 21 točk), je povsem nadigrala prvo peterko gostujoče ekipe (69:31). Živa Božičevič je za Konjice dosegla 12 točk in 5 skokov. (vir:KZS)

Naslednjo tekmo igrajo naše članice v petek, 18.1.19 v Domžalah.

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)