– SPOZNAJMO TRENERJA: David Drame, kondicijski trener –
Koliko let se že ukvarjaš s športom, bolj natančno s košarko?
S košarko sem se prvič spoznal v drugem razredu osnovne šole in od takrat naprej sem s tem športom nerazdružljiv. Torej približno 16 let.
Zakaj si se odločil/a biti trener košarke?
Obožujem košarko. Rad jo igram, rad se pogovarjam o njej, rad jo gledam po televiziji, rad predajam naučeno znanje naprej – s košarko sem že povezan od malih nog in od samega začetka se odlično razumeva, zato je bilo edino logično, da ostanem z njo povezan še naprej.
Od koga si se kot trener/ka največ naučila?
Največ košarkarskega znanja sem pridobil od svojih trenerjev v času igranja košarke. Kot trener pa se učiš skoraj vsaki dan, ko si postavljen v različne nove situacije.
Kakšni so tvoji osebni cilji v košarki?
Kot kondicijskemu trenerju mi je najbolj pomembno čim bolje telesno pripraviti igralca/igralko in mu s tem omogočiti bolj varno in seveda bolj učinkovito igranje košarke.
Katera vrlina ti je pri igralcih/igralkah najbolj pomembna?
Delavnost, disciplina in predanost
Tekma ali trening, ki ti je najbolj ostal v spominu je?
Prva samostojno odvodena košarkarska tekma.
Kakšna so tvoja pričakovanja od ekipe v letošnji sezoni?
V klubu imamo zelo nadarjena dekleta, ki so sposobna poseči po prvih mestih. Zato morajo biti pričakovanja, temu primerno tudi zastavljena.
Moj trenerski idol je:
Moj trenerski idol je bil Kobe Bryant. Vem, da je bil najbolj poznan kot eden izmed najboljših košarkarjev sveta, ki je izstopal predvsem po svoji delavnosti in mentaliteti. Vendar je po končani karieri vso naučeno znanje odlično znal podajati tako profesionalnim odraslim košarkarjem/košarkaricam kot tudi tistim mlajšim, kar je ponavadi bolj zahtevno. Predvsem prilagajanje podajanja znanja glede na starostno skupino.
Imaš poleg košarke še kakšne druge hobije?
Kakršna koli oblika telesne aktivnosti in branje dobrih knjig.
Kakšne načrte imaš za prihodnost?
Dokončati magistrski študij kineziologije.
Naj film, serija,…?
Film: Coach Carter, serija: Ballers
Moje življenjsko vodilo se glasi
Trdo delo in disciplina ne zagotavljata nujno vedno uspeha, vendar noben uspeh ni mogoč brez trdega dela in discipline.